piątek, 18 listopada 2016

Kalendarz Bałucki 2017 - czyli kawałek pięknej Łodzi na ścianie

Obecnie mieszkam na granicy Bałut i Centrum, z moich okien mogę podziwiać drzewa w Parku Ocalałych. Lubię czasami pospacerować po zaułkach Bałut. Spotykam tutaj nietuzinkowe przykłady architektury, przyrody czy ciekawych ludzi. Jednymi z takich są trzej fotografowie artyści - Radek, Piotr i Łukasz. Ich fotografie można podziwiać w sieci Internet, na wystawach czy pojazdach komunikacji miejskiej oraz samochodach ZWiK i MPO.

Bałuty to szczególne miejsce w naszej aglomeracji. Gdziekolwiek pojadę i powiem, że jestem z Łodzi to każdy pyta się czy mieszkam na Bałutach? Ta dzielnica jest słynna nie tylko z złej sławy ale także z pięknych miejsc, które odkrywają miłośnicy fotografii. Radek pseudonim Redman, Piotr - Fu3sko oraz Łukasz - "Łukasz z Bałut" - postanowili wydać swój autorski kalendarz - "Kalendarz Bałucki 2017".

Już w najbliższy piątek 18 listopada o godzinie 19:00 odbędzie się premiera Bałuckiego Kalendarza oraz wernisaż wystawy "Bałuty" w KIJ - multitap bar przy ulicy Jaracza 45. Będzie można spotkać się z autorami zdjęć oraz zakupić egzemplarz, który może posłużyć jako ciekawy prezent pod choinkę i powitanie Nowego Roku. Warto mieć na własnej ścianie kawałek pięknej Łodzi :)Kilka słów o autorach:
1. Łukasz Cieślak - znany jako "Łukasz z Bałut" to artysta multimedialny 
i  performer, który aktywnie działa w Łodzi i nie tylko na przestrzeni ostatnich 10 lat. Pomysłodawca i współorganizator Festiwalu Kultury Bałuckiej (2007-2009) i Radia Wolne Bałuty (2008). Autor licznych filmów i piosenek o Bałutach, poprzez swoje działania rozpoznawalny nie tylko na terenie miasta. Zajmuje się także performancem, instalacją artystyczną, fotografią i muzyką. Największą sławę przyniosły mu jednak niepowtarzalne zdjęcia dzielnicy Bałuty.
2. Piotr Wojdyn - znany jako "FU3SKO" fotograf, człowiek, który odkrywa Łódź nie tylko tę piękną ale brzydkie rzeczy potrafi pokazać w ładny sposób, mieszka na Bałutach od kilka lat prowadzi profil na facebooku - Bałuty. Współpracował między innymi z Uniwersytetem Łódzkim w ramach projektu: Uniwersytet Łódzki z innej perspektywy oraz publikacji o UŁ. W latach 2014-2015 był dwukrotnym laureatem konkursu organizowanego przez spółki miejskie MPK - Łódź, ZWiK i MPO Łódź - Okiem rzuć na Łódź, jego zdjęcia zostały zamieszczone na dwóch tramwajach PESA i kilku samochodach, mobilną galerię można podziwiać do dziś.
3. Radosław Stępień - znany jako "REDMAN", fotograf, założyciel fanpage'a Urban Explorers Łódź oraz Redman Foto. Współpracował z Uniwersytetem Łódzkim w ramach projektu: Uniwersytet Łódzki z innej perspektywy oraz publikacji o UŁ oraz z Biurem ds. Rewitalizacji, dokumentacja fotograficzna dot.  budynków z programu: "Mia100 Kamienic". Prelegent TEDxPiotrkowskaStreet nt. "Odkrywania miasta na nowo". Pokazuje Łódź zapomnianą przez Boga, ale jakże piękną i tajemniczą, takie właśnie miejsca pokazuje na swoich stronach. Społecznik organizator wycieczek, spacerów, warsztatów, odnajduje miejsca 
i elementy architektoniczne, o które należy zadbać. Na jego wycieczki jest ciągłe zapotrzebowanie np. spacery po łódzkich klatkach. 

więcej o kalendarzu na profilu FB - www.facebook.com/baluckikalendarz


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza